تفاوت تعبير خواب و فال

 

منظور از این نوشته، درست یا نادرست شمردن و قضاوت راجع به عمل تفال زدن نمیباشد بلکه درنظر گرفتن و شفاف‌سازی جنبه‌هایی از این کار است که معمولا به آن توجهی نمی‌شود.
هرچند که تعبیر خواب و فال گرفتن (از هر نوعی شامل قهوه، تاروت، شمع و …) با در نظر گرفتن اینکه هر دو با پیشگویی و خبر دادن از عالم غیب و ناشناخته ها مرتبط می‌باشند و در آنها از نمادها و نشانه‌هاي مختلف کمک می گیریم به نحوي مشابه به نظر می‌رسند ولی بسیار مهم است تفاوت‌های این دو را بدانید چرا که این تفاوت‌ها بسيار مهم و بنیادین هستند.

تفاوت‌های اصلي این دو منبع آگاهی دهنده از امور ناشناخته -از طریق زبان نمادها- به شرح زیر می‌باشد :

    • پیشینه و استناد دینی : در تعبیر خواب یک پیشینه مذهبی قوی وجود دارد و تقریب در تمام ادیان آسمانی به آن اشاره شده است. در قرآن چندین آیه وجود دارد که راجع به دیدن رویای صادقه و تعبیر آن می‌باشد. برخلاف نظرات برخی افراد که نباید خواب را تعریف کرد، در قرآن آیاتی آمده که به صراحت راجع به تعبیر و تفسیر نمادهای رویا روایت می‌کنند و اگر فرد مخاطب شما خیرخواهتان باشد، هیچگونه کلمات نهی و بازدارندگی تعریف رویا در آنها وجود ندارد.
    • مجاز بودن کسب آگاهی : موضوع مهم دیگر این است که (در نوشته‌هاي ديگر به كرات اشاره كرده‌ام) دیدن رویای صادقه امری اختیاری نیست و رسیدن آگاهی‌های مرتبط با آن فقط با مجوزها و شرايط خاصي انجام می‌گیرد بنابراین دریافت و تفسیر آنها مجاز است که اگر نبود در خواب به صورت کاملا ناخودآگاه به ما نشان داده نمی‌شد. تفال زدن به نشانه های مختلف مثلا در فنجان قهوه یا کارتهای تاروت و … امری کاملا اختیاری است و برای دسترسی به این آگاهی‌ها لزوما مجاز نیستیم بنابراین افرادی که واقعا از این دانش سررشته دارند، مانند هکرهایی هستند که بی اجازه صاحب اطلاعات (خدا یا سرنوشت و کائنات، هر نامی که علاقه دارید بگذارید) به اطلاعات زندگی مشتریان خود دسترسی پیدا می‌کنند و بنابراین ممکن است مجبور شوند در زندگی شخصی خود بهایی بابت آن بپردازند.
    • عینی بودن نمادها : و در آخر توجه به این نکته لازم است که رویای صادقه را خود شما می‌بینید و نمادها را با اطمینان دریافت و بعد توصیف می‌کنید و اگر بتوانید آنها را به درستی تفسیر نمایید، آگاهی های مفیدی به دست می‌آورید ولی در تفال ممکن است با مراجعه به افراد ناشی و سودجو، آگاهی های غلط‌انداز و نادرستي به دست آورید که هیچ کمکی به شما نخواهند کرد بلکه ممکن است تصمیماتی بگیرید یا پیشداوری‌هایی داشته باشید که باعث ضرر و زیان شوند.

 

 

نویسنده: بی‌بی‌رویا، ۲۰۱۶©

 

مطالب مرتبط

 

معرفی منابع تعبیر خوشایند یا تعبیر درست؟ نشانه‌های رویای صادقه تعبيرخواب و زمان سندیت خواب

 

به اشتراك بگذار: