نمادین و غیرنمادین

 

گاهی اوقات بعضی رویاهای صادقه نیز نیازی به تعبیر شدن ندارند زیرا به صورت عینی و کاملا مشابه آنچه که در خواب دیده‌اید، اتفاق می‌افتند.
مثلا در خواب مشاهده می‌کنید یک دوست قدیمی از دوران دبیرستان را در محلی تصادفی ملاقات می‌کنید و چند روز بعد واقعا او را بعد از سالها به طور غیرمنتظره ملاقات می‌نماييد. بنابراین مهم است بدانید رویاهای صادقه خود به دو دسته مختلف تقسیم می‌شوند:

  • رویاهای نمادین یا سمبلیك
  • رویاهای غیر نمادین

رویاهای نمادین، خوابهایی هستند كه در آنها از طریق زبان نمادها و سمبلهای خاص حقیقتی به ما اعلام می‌شود. مثلا گربه، نماد فردی دزد یا دروغگو است. ما خود فرد را نمی‌بینیم ولی به ما آگاهی داده می‌شود چنین شخصی در زندگیمان حضور دارد.
در رویاهای غیرنمادین، موضوع دیده شده در خواب عینا اتفاق می‌افتد. مثلا فردی در خواب می‌بیند كه ماشینش خراب شده است و ممكن است ماشینش واقعا خراب شود اما اگر این خواب به صورت نمادین تعبیر شود یعنی تزلزل در تصمیمات زندگی و به همین دلیل متوقف شدن و صبر كردن.

 

تشخیص خوابهای نمادین از غیرنمادین كاری نسبتا سخت است و به سایر نمادهای خواب بستگی دارد هرچند گاهی اوقات واقعا به دانستن و تشخیص این موضوع نیازمندیم.

نویسنده: بی‌بی‌رویا، ۲۰۱۶©

 

مطالب مرتبط

 

شخصیتهای مشهور اشخاص مرتبط رویاهای عاشقانه دیدار با رفتگان متغیر بودن معانی نمادها

 

به اشتراك بگذار: